1. Anasayfa
  2. Kargo Takip

Türk Hava Yolları Kargo Takip

Türk Hava Yolları Kargo Takip
0

Türk Hava Yolları kargo takip namı diğer THY kargo takip AWB numarası ile yapılır. Ayrıntıları aktarmadan evvel Turkish Cargo ile ilgili bilgi vermekte yarar görüyoruz.

Türk Hava Yolları (THY) uçak kargo takip AWB numarası ile yapılabilir. THY kargo takip işlemi nasıl yapılır sorusuna, Türk Hava Yolları kargo takip sayfasından ulaşabileceğiniz bir çok bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Son olarak da TK Kargo (Türk Hava Yolları Kargo) Takip yöntemini öğrenmek isteyenlere basit ve anlaşılabilir bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

THY Kargo takip numarası ile yeni kargo takip servisi. Bir çok ülkeye uçuş yapmakta olan Türk Hava Yollarına ait kargolarınız için TK kargo takip sistemini kullanabilirsiniz. THY kargo AWB numaranız ile gönderdiğiniz paketleriniz (kargolar), nerede olduğunu birbirinden güzel web siteleri vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.

Türk Hava Yolları Kargo (THY Kargo) Nedir?

127 ülkede faaliyet gösteren Turkish Cargo, en hızlı büyüme gösteren hava kargo markasıdır. 1933 tarihinden bu yana, THY’nin kargo taşıma hizmetleri bu firma tarafından yürütülür.

Turkish Cargo, global hava kargo pazarında önemli bir Pazar payına sahiptir. Ayrıca ’Best Cargo Airline – Europe’ ödülünün sahibi olmuştur. Air Cargo News Awards 2020’de, Avrupa’daki en iyi hava kargo markası seçilen Turkish Cargo, 365 kargo ve yolcu uçağından oluşan geniş bir filoya sahiptir.

Dünya genelinde 320’nin üzerinde farklı destinasyona hava kargo hizmetleri sunan firma, 2023 itibariyle 120 lokasyona direkt uçuş gerçekleştirecektir.

Türk Hava Yolları Kargo Takip için:

TK kargo takip numarasını sitemizde bulunan alana girdiğinizde sistemden ulaşabileceğiniz son bilgileri öğrenmiş olacaksınız. Sistemimizde TK kargo nerede gibi sorulara cevap arayan ziyaretçilerimize hizmet vermekteyiz.

Türk Hava Yolları ile seyahat ederken birçok nedenden dolayı ihtiyacınız olan kargo takip hizmetini başarılı bir şekilde yerine getiriyoruz.Sektörün en güvenilir firmalarından biri olan Türk Hava Yolları, sizlerin uçak kargo takip ihtiyaçlarını da başarıyla yerine getirmektedir. Ayrıca eticaret sitelerinde teslimat üzerine verilen teklifleri değerlendirerek en uygun fiyatlara THY kargo hizmeti alabilirsiniz.

THY Kargo Takip

Bunun AWB numarasıyla yapıldığını söylemiştik. AWB numarası, havayolu konşimentosu (airwaybill) olarak da bilinir. Havayolu ile gönderici arasında anlaşma sağlayan imzalı ve onaylı bir belgedir.

Göz atın:   E-Ticarette Kargo Şirketleri Hangi Rolleri Üstleniyor?

Havayolu taşımacılığında kullanılan araçlar kargo süreçlerinin daha hızlı ilerlemesini sağlar. Acil kargolardan yüksek değerli kargolara, kişisel tüketim malzemelerinden özel kargolara geniş bir kullanım alanına sahiptir.

En pahalı taşıma şekli olan hava kargo, ayrıca zamana karşı yarışılan bir hizmettir. Amacına ulaşabilmesi için kargonun takip altında olması gerekir. Aşağıdaki alana tıklayarak gerekli işlemleri gerçekleştirdikten sonra kargonuzun nerede olduğunu göz atabilirsiniz.

thy kargo takip

İnsanlar malın varışı ile ilgili bilgi almak, alıcıyı bilgilendirmek, akreditifli ödeme gibi nedenlerle hava kargolarını takip etmeye ihtiyaç duyar. Öte yandan evrak, kurye ve express kargo  gönderilerinde de takibin önemli bir yer tutar.

Hızlı kargo şirketleri veya kargo acenteleri tarafından düzenlenen AWB belgesinde konşimento numaraları yazar. Havayolu konşimentlarini internet üzerinden bu numaralarla takip etmek mümkündür.

Konşimentolarda yazan sayının ilk üç rakamı pre-fix olarak adlandırılır. Bu kod, havayolunu takip eder. O numaradan sonra 8 rakam gelir.

TK kargo takip işlemi nasıl yapılır, Türk Hava yolları kargo nerede? Bu soruların cevabını en hızlıca sizler için vermeye çalışacağız. Kargom nerede? Takibi nasıl yapabilirim? gibi sorulara cevap arayan binlerce kişi türk hava yolları kargo takip sayfasına günün her saati başvurmaktadır.

Türk Hava Yolları kargo takip nam diğer THY kargo takip AWB numarası ile yapılmaktadır. Air Way Bill Number denilen bu numara, üzerinde bulunan barkod nedeni ile fark edilir. THY kargo takibi için bu şifrenin doğru olduğundan emin olmalısın.

TK kargo takip sistemine ait güncel bilgileri vereceğiz. Türk Hava Yolları firmasının uçak kargo takip numaraları ile yapılan takip işlemleri sonucunda, uçuş bilgilileri ve kargoyu taşıyan uçağa dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Turkish Cargo İletişim

Türk Hava Yolları THY kargo takip için gereken AWB numarası 235 ile başlar. Bu adrese girip numaranızı ilgili alana yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Öte yandan Turkish Kargo müşteri hizmetleri 0850 333 0777 numarasından da ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları kargo takip namı diğer THY kargo takip AWB numarası ile yapılır. Türk Hava Yolları kargo şirketinin resmi web sitesi http://www.thy.com/tr-tr/kurumsal/kargo adresinden ulaşabilirsiniz.

Dünya çapında sektörün önde gelen acenteleri tarafından temsil edilmektedir. Ayrıca Kargo satış bölgesinin %90’lık kesimini oluşturan Avrupa, Asya ve Amerika’da da birçok ofisi bulunmaktadır.

Kargo Sorgulama
İlginizi Çekebilir
sfc-kargo-takip-1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir