1. Anasayfa
  2. Blog

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir?

Dağıtıma Çıkan Kargo Ne Zaman Gelir?
0

Son zamanlarda internet alışverişlerinin artmasıyla birlikte kargo bekleme ve kargoların süreçlerini öğrenmek insanlar için oldukça önemli bir hale geldi. İnternetten bir ürün sipariş verdikten sonra teslim alınan kadar yakından bir kargo takibi yapılması mümkündür.

Dağıtıma çıkan kargo ne zaman gelir sorusu kargo süreçleri içerisinde en sık rastlanan sorular arasında yer almaktadır. Dağıtım için çıkarılan kargolar gün içinde teslim edilmek üzere belirtilen günlerde kişilerin adreslerime gelmektedir.

Kargoları dağıtan kişiler ellerinde bulunan kargoları belirli bir sıra içerisinde kişilerin adreslerine ulaştırmaktadır. Kargoların kesin olarak ne zaman geleceği ise kargo firmaları tarafından kişilere SMS yolu ile bildirilmektedir.

Dağıtıma Çıkan Kargoyu Nasıl Takip Ederim?

Dağıtıma çıkan kargo ne zaman gelir sorusunun yanıtlanmasının ardından kargonun takip edilme süreci bulunmaktadır. Kişilerin internetten alışveriş yaparken belirtmiş olduğu telefon numaralarına kargo dağıtıma çıktığında bildirim gitmektedir.

Giden bildirimlere göre kişilere kargonun dağıtıma çıktığı ve gün içinde teslim edileceği bilgisi verilmektedir. Kişiler kargo firmasının internet sitesine giderek kargolarının konumlarını, nerede olduğunu ve tahmini ne zaman teslim edileceğini öğrenebilmektedir.

Kargo firmaları ellerine ulaşan kişilerin kargoları için belirli bir kargo numarasını kişilere bildirmektedir. İnternet sitesine giriş yapan kişiler belirtilen kargo numaraları ile kargoları hakkındaki son durumu öğrenebilmektedir. Aynı zamanda kargo firmalarının müşteri hizmetlerini arayarak kişilerin dağıtıma çıkan kargosu hakkında detaylı bilgilere ulaşması mümkün olmaktadır.

dagitima cikan kargo ne zaman gelir

Dağıtıma Çıkan Kargomu Nasıl Teslim Alabilirim?

Dağıtıma çıkan kargo ne zaman gelir sorusunun sorulmasıyla birlikte kişilerin kargoyu nasıl teslim alacağı sorusu gündeme gelmektedir. Dağıtıma çıkan kargoların belirtilen adreslere gideceği günlerde evlerinde veya ofislerinde olmayan kişiler için farklı teslim alma seçenekleri bulunmaktadır.

Bu seçeneklerden biri kargo firmasına bağlı olarak komşuma bırak seçeneğidir. Belirtilen adreslerde kargo teslim zamanında bulunamayan kişiler bu seçeneği değerlendirerek kargolarının komşularına, yakınlarına bırakılmasını sağlayabilmektedir.

Göz atın:   Kargo Şirketlerinde Uygulanan Güvenlik Önlemleri Nelerdir?

Diğer bir seçenek ise kişilerin kargo firmalarına bizzat kendi giderek kargosunu almasıdır. Bunun için vakti olmayan kişiler için ise kargoyu getiren kişiler ile irtibata geçerek teslim edilmesi gereken kişiyi tercih etme şansı bulunmaktadır. Kargoların dağıtıma çıkması ile birlikte belirtilen adreslerde olan kişiler gün içerisinde kargolarını alabilmektedir.

Kargo Sorgulama
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir