1. Anasayfa
  2. Kargo Takip

DHL Kargo Takip

DHL Kargo Takip
0

Ağırlıkla yurtdışı tabanlı çalışan DHL Kargo, yurtiçi de kargo gönderimi sağlamaktadır. Ancak yurtiçine bir kargo göndermek isterseniz DHL Kargo’nun dışında bir kargo firması ile anlaşma yapmanız sizler için daha iyi olacaktır. Peki DHL kargo takip sorgulaması nasıl yapılır?

O zaman lafı daha fazla uzatmadan DHL Kargo’nun işleyişinden, teslimat seçeneklerinden ve kargo takibinin nasıl yapıldığı konusunda sizleri bilgilendirmeye başlayalım.

DHL Kargo Hakkında

DHL Kargo, Dünya’nın her yerine, hızlı teslimatı ile müşterilerine kargo hizmeti sunmaktadır. Genellikle tır, uçak ve gemi ile yurtdışına giden kargolar, oradan normal kargo araçları ile kargolar, gönderilen adrese teslim ediliyor. Diğer kargo şirketlerinden farklı olarak çalışan DHL Kargo’nun inanılmaz bir kargo takip sistemi mevcut.

Kargonuzun nerede olduğunu, ne zaman yola çıkacağını, yola çıkmadıysa neden gecikme olduğunu, teslimatta gecikme yaşanacaksa neden gecikme yaşanacağını, tahmini teslim süresini, kargo şubesine teslim edildi mi veya teslimata çıktı mı? Bütün bu soruların cevapları istediğiniz zaman istediğin yerden öğrenebilirsiniz. Peki ya nasıl mı?

DHL Kargo Takip Sorgulama

Konşimento takip numarası:

İlk önce kargonuzu sorgulayabilmeniz için bir adet kargo takip numaranızın olması gerekmektedir. Kargonuzu teslim ettiğiniz görevli sizlere bir adet kargo takip numarası veriyor ve aynı zaman aynı kargo takip numarasını, kargoya vermiş olduğunuz paketinizin üzerine yapıştırıyor.

Bu barkod sayesinde DHL Kargo’nun internet adresine giderek, kargo takip kısmına kargo takip numaranızı girerek, kargonuzun o anda nerede olduğunu canlı olarak öğrenebilirsiniz. Eğer ki kargo takip numarası almadıysanız veya kaybettiyseniz, DHL takip no sorgulaması yaparak ihtiyacınız olacak bilgilere ulaşabilirsiniz.

DHL Kargo Müşteri Hizmetleri

Bunun için direkt şubeye giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak konu hakkında yardım alabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine ise 444 00 40 telefon hattından ulaşabilir aynı zaman müşteri hizmetlerine e-posta atabilirsiniz.

Göz atın:   MNG Kargo Takip

E-posta atmak isterseniz de “Bize e-posta gönderin” kısmından yardım talep edebilirsiniz. Kargo takibinin diğer bir yöntemi ise gönderinin belirlemiş olduğu referans numarasına ihtiyaç vardır. Bu numara ile DHL Kargo’nun internet sitesine giderek “Göndericinin Referans Numarası ile Takip Etme” seçeneğini kullanıp kargonuzun gerçek zamanlı takibini yapabilirsiniz.

Kargo Sorgulama
İlginizi Çekebilir
fedex-kargo-takip

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir