1. Anasayfa
  2. Kargo Takip

FedEX Kargo Takip

FedEX Kargo Takip
0

Yurtdışına bir kargo göndermek istiyorsanız eğer FedEx Kargo sizlere bu konuda yardımcı olabilir. Dünyanın her neresine kargo göndermek isterseniz isteyin, FedEx Kargo sizlere güvenli, hızlı ve takip etmesi kolayı bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Peki Fedex kargo takip sorgulaması nasıl yapılır?

Türkiye içerisinde sadece yurtdışına kargo gönderimi sağlayan FedEx’in maalesef Türkiye içerisinde kargo dağıtımı yok. Fedex kargo takip işlemini kolaylıkla aşağıdaki araç sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Yani İstanbul’dan Ankara’ya bir kargo göndermek isterseniz farklı bir kargo şirketine gitmeniz gerekecek. Peki ya FedEx Kargo’da kargo takip işlemleri nasıl ilerliyor? Kargonuzun nerede olduğunu nasıl öğrenebilirsiniz?

Fedex Kargo Sorgulama

FedEx kargo takibi için, yurtdışı gönderileriniz takip etmek için FedEx’in çalışanlarına teslim ettiğiniz kargonuza bir barkod numarası yapıştırılıyor. İşte bu sizin kargo sorgulaması için kullanabileceğin kargo takip numaranız. Fedex konşimento numarasıyla gönderi takibi yapabilirsiniz. Fedex kargo takibi yapmak için konşimento numarasına ihtiyacınız olacaktır.

Konşimento takip numarası:

Bu barkod sayesinde kargonuzun nerede olduğunu, olası gecikmeleri veya tahmini teslim süresine ve daha birçok şeyi öğrenebilirsiniz. Bu yüzden de kargo sorgulaması yapmak bir bakıma önemli. Özellikle yurtdışı gönderilerde çokça gecikmeler yaşandığından dolayı arada bir kargonuzun durumunu sorgulamanızda fayda olacaktır. Peki ya size verilen bu barkodu nereye yazacaksınız? Kargonuzu takip etmenin farklı yolları da var mı? Elbette var!

FedEx Kargo Takip Seçenekleri

En bilindik ve en çok kullanılan yöntem olan FedEx Gönderi Takibi linkinden sizlere verilen barkod numaranız ile kargonuzun takibini yapabilir ve olası gecikmelerden haberdar olabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise FedEx Mobil Gönderi Takibi, en kolay FedEx kargo takibi yapabileceğiniz bu sistem sayesinde, nerede olursanız olur kargonuz hakkında 7/24 bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabi ki burada da kargo takip numaranızın olması gerekiyor.

Göz atın:   Hepsiburada HepsiJET Kargo Takip

fedex kargo takip sorgulamaFedEx Kargo’nun bir diğer kargo takibi yapabilmenize olanak sağlayan sistemi ise referans numarası ile kargo takibi yapabilmek. Kendinizin belirlemiş olduğu ve gönderici firmaya tanımlatmış olduğunu referans kodunuz ile kargonuzu, kargo takip numaranız olmadan da takip edebilmek bu şekilde mümkün. Fedex kargo takip işlemini tamamladıktan sonra konşimento teriminin anlamını öğrenme sırası geldi o zaman.

Ancak dediğimiz gibi referans numaranızı karşı tarafında bilmesi gerekiyor. Aksi takdirde kargonuz engin denizlerde kaybolabilir. Peki ya kargonuzun takibini yaptınız veya yapmadınız. Kargonuzun alıcısına gittiğinden nasıl emin olabilirsiniz?

FedEx bu durumda sizlere e-posta yolu ile teslimat bildirimi göndererek kargonuzun teslim edildiği hakkında bilgilendiriyor. Bu e-postada kargo takip numarası, gönderenin adı, teslimat tarihi/saat ve varsa paket için imzayı atan kişinin adı yer alıyor.

Konşimento Nedir?

Konşimento ya da taşıma senedi, üzerinde yükleyici, alıcı, ihbar merciiden başlayarak her türlü bilginin yer aldığı kıymetli evraktır. Gemiye yüklenilen bir malın teslim alındığını gösteren, gönderenin ve alıcının adlarının yazılı olduğu hukuki belgedir.

Bu içeriğimizde Fedex takip işlemini nasıl yapılacağından ve kargoculuk terimlerinden kısa da sizlere olsa bahsetmiş olduk. Fedex kargo takip ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kargo Sorgulama
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir