1. Anasayfa
  2. Blog

Kargo Takip Numarası Olmadan Sorgulama

Kargo Takip Numarası Olmadan Sorgulama
0

Kargo takip numarası olmadan sorgulama yapmak isteyen kullanıcılar her kargo şirketinde maalesef sorgulama işlemi gerçekleştiremez.

Ancak profesyonel bir şekilde hizmet sağlayan kargo şirketleri T.C kimlik numarası veya telefon numarası ile sorgulama hizmeti sağlamaktadır. Kargo teslimi esnasında kargo şirketi kullanıcıdan T.C kimlik numarasını fatura için talep eder.

,Ayrıca telefon numarası da takip yapılabilmesi ve müşteriye bilgilendirme yapılabilmesi için talep edilmektedir. Kargo teslim edildikten sonra şube tarafından kullanıcıya bir teslim belgesi düzenlenerek verilir. Bu teslim belgesi içerisinde kargonun takip edilebilmesi için bir numara bulunur. Eğer bu belgeyi kaybettiyseniz cep telefonu numaranız üzerinden kargo şirketini arayarak takip işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Takip Numarası Olmadan Sorgulama İşlemi

Kargo numarası olmadan sorgulama yapabilmek için muhakkak kargo şirketinin size farklı yöntemleri sağlaması gerekir. Örneğin bir kargo şirketi sadece takip numarası ile sorgulama hizmeti veriyorsa takip numaranız yoksa sorgulama yapamazsınız.

Ancak şirket size T.C kimlik numaranız üzerinden veya cep telefonu numaranız üzerinden sorgulama hizmeti sağlıyorsa kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Bu durumla alakalı bilgi almak için öncelikle kargo hizmeti aldığınız firmanın müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Eğer sizlere telefon numarası üzerinden sorgulama imkânı sağlanıyorsa müşteri hizmetlerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca T.C kimlik numarası ile de sorgulama yapabilmeniz birçok kargo şirketinde mümkündür. Sorgulama işlemleri yaparak kargonuzun ne durumda ve ne aşamada olduğunu ayrıntılı bir şekilde kargo hareketleri ile birlikte öğrenebilirsiniz.

Kargo numarası olmadan sorgulama işlemini gerçekleştirerek kargonuzun durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eğer kargo takip numaranız yoksa cep telefonu ve T.C. kimlik numaranız sizlere sorgulama için yardımcı olacaktır. Kargo teslimi sırasında eğer sizden telefon numarası veya T.C kimlik numarası istenmediyse ve takip numaranız da yoksa yine de sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Göz atın:   Kargo Kaç Günde Gelir?

Bu işlem için kargo hizmeti aldığınız şirketin müşteri hizmetlerine ulaşmalısınız. Müşteri hizmetleri yetkilisine ulaşarak ilgili kargonuzda alakalı kargo durumu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu esnada müşteri hizmetleri yetkilisinden ilgili kargonun takip numarasını da talep edebilirsiniz. Böylelikle tekrar kargo durumu sorgulama ihtiyacı hissettiğinizde müşteri hizmetlerine bağlanmadan sorgulama yapabilirsiniz.

Kargo Sorgulama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir