1. Anasayfa
  2. Blog

Kargo Kaç Günde Gelir?

Kargo Kaç Günde Gelir?
0

Kargo kaç günde gelir sorusu bir noktaya kargo gönderen kullanıcılar tarafından soruluyor. Kargo hizmetleri son dönemlerde neredeyse herkes tarafından kullanılıyor.

Özellikle pandemi sürecinin insanları evlerine kapatması kargo sektörünü farklı bir konuma taşımıştır. İhtiyaçlarını internet üzerinden karşılayan milyonlarca vatandaş farklı kargo şirketlerinden hizmet almaktadır. Satış gerçekleştiren internet mağazaları da kargo şirketleri ile çalışmak zorundadır.

Kargoların teslim edildikten sonra alıcıya gönderilme süresi mesafeye göre daima farklılık gösterir. Kargo şirketleri ürünü teslim ettiğiniz anda size ortalama bir teslim günü verecektir. Bu süre içerisinde herhangi bir aksilik olmazsa göndermiş olduğunuz kargo adrese ulaşacaktır. Gönderim esnasında olağanüstü bir durum olursa bu süreç biraz uzayabiliyor.

Kargo Teslim Süreleri

Kargo kaç günde gelir sorusuna farklı lokasyonlar için farklı cevap verebiliriz. Teslim süreleri müşterilerin kargo şirketinden almak istedikleri hizmetle alakalı da değişiklik gösterir. Normal şartlar altında bir kargo şubesinden farklı bir kargo şubesine teslimat işlemleri 600 kilometreye kadar 1 veya 2 gün içerisinde gerçekleşir.

600 kilometre ile 1200 kilometre arasındaki mesafelerde kargo teslim süresi 2 veya 3 gün arasındadır. 1200 kilometreyi geçen teslimatlarda ise kargonun 3 veya 4 gün içerisinde karşı şubeye ulaşması sağlanır. Burada belirttiğimiz süreler bir şubeden farklı bir şubeye gerçekleştirilecek transfer süreçleri ile alakalıdır. Müşterilerin almak istediği hizmet kapıdan kapıya veya kapıdan şubeye hizmetlerinde doğal olarak teslim süresi de uzayacaktır.

Tahminen Kargo Kaç Günde Gelir

Kargo kaç günde gelir sorusuna kargonun büyüklüğüne ve ürünün tedarik gönderildiği mesafeye göre farklı cevaplar verebiliriz. Kargo hizmetini kapıdan şubeye almak isteyen müşteriler 600 kilometreye kadar olan mesafelerde 1-3 iş günü içerisinde hizmet alabilir. 600 ve 1200 kilometre arasındaki mesafeler de genellikle 2 veya 4 gün arasında hizmet sağlanıyor.

Göz atın:   Kargo Şirketleri Çalışanları İçin Neler Yapıyor?

1200 kilometre üstü mesafelerde ise 3 veya 5 gün arasında müşterilerin gönderileri teslim ediliyor. Bazı kargo şirketleri belirledikleri lokasyonlar üzerinde gün içerisinde veya 24 saat içerisinde teslim garantisi verebiliyor. Bu konularla alakalı hizmet almak istediğiniz kargo şirketine başvurarak destek alabilirsiniz. Kargo şirketi tarafından size verilen takip numarası ile sipariş durumunuzu takip edebilirsiniz.

Kargo Sorgulama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir