1. Anasayfa
  2. Blog

Kargo Hasar Tespit Tutanağı Nedir?

Kargo Hasar Tespit Tutanağı Nedir?
0

Kargo hasar tespit tutanağı nedir sorusu yaşamış olduğu problemlere çözüm arayan kullanıcıların cevap aradığı bir sorudur.

Günümüzde neredeyse herkes kargo hizmetlerinden faydalanmaktadır. Özellikle alışveriş ihtiyaçlarının internete evirilmesi ile kargo sektörü oldukça önem kazanmıştır.

Bazı alışveriş siteleri kendi kargo şirketlerini kurarak kendi bünyelerinde bu hizmetleri müşterilerine sağlamaktadır. Hal böyle olunca sektörde meydana gelebilecek bazı durumlardan müşteriler, kargo şirketleri veya satış yapan şirketler mağdur olabiliyor.

Özellikle taşınma esnasında meydana gelen problemler hiç kimsenin yaşamak istemeyeceği problemlerdir. Kargo, satıcı ile müşteri arasında bir transfer süreci gerçekleştirir. Kargoyu teslim aldıktan sonra ilgili müşteriye teslim edene kadar kargonun korunmasından şirket sorumludur. Kargonun kaybolması veya çalınması durumunda kargo şirketi sorumlu tutulur.

Tutanak Tutulmasının Önemi

Kargo hasar tespit tutanağı nedir sorusu aslında sadece kargonun teslimi esnasında ihtiyaç duyulan bir hizmet için sorulmaktadır. Örneğin bir kargo teslimi esnasında sipariş ettiğiniz ürün paketinin yırtık veya ilgili ürünün kırık olduğunu fark ettiniz. Böyle bir durumda kesinlikle ürünü teslim almanız gerekiyor. Kargo yetkilisine ilgili ürünle alakalı hasar tespit tutanağının tutulmasını belirtmelisiniz.

Böylelikle ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir arıza veya problem varsa ilgili durumdan kargo şirketi sorumlu tutulur. İsterseniz ürünü bu şekilde gördükten sonra hiçbir şekilde teslim almayıp tekrar iadesini talep edebilirsiniz. Böyle bir durumda bu tutanağın tutulmasına gerek kalmayacaktır. Paketi yırtık veya hasarlı olan ürünü teslim almayarak tekrar kargo şirketine iade ettiğinizde firma tarafından size iade işlemi gerçekleştirilir.

Kargo hasar tespit tutanağı nedir sorusuna böylelikle cevap vermiş olalım. Teslim alacağınız kargoda herhangi bir problem olduğunu fark ederseniz bu tutanağın tutulmasını şirket çalışanından istemelisiniz. Tutanak sizi teslim alacağınız üründe çıkabilecek problemlere karşı koruma altına alır. Eğer bu tutanak tutulmazsa ve teslim aldığınız ürün problemli ise alışveriş yaptığınız şirket sizden ürünü iade almama hakkına sahiptir.

Göz atın:   En Çok Şikayet Edilen Kargo Şirketleri Hangileri?

Sizden kaynaklanmayan bir durumdan ötürü mağduriyet yaşamamanız adına teslim sırasında meydana gelebilecek durumlardan kendinizi böyle koruyabilirsiniz. Kargo hasar tespit tutanağı müşterileri, kargo yetkilisini ve satış yapan şirketi korumaya yönelik uygulanması gereken bir yöntemdir.

Kargo Sorgulama
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir