1. Anasayfa
  2. Blog

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo Çalışma Saatleri
0

Türkiye genelinde 4000’in üzerindeki şube sayısı ile ülkenin dört bir yanına hizmet vermeyi amaçlayan PTT Kargo firması hızlı ve güvenilir bir hizmetle müşteri memnuniyetini sağlamak için özenli bir şekilde çalışmaktadır.

Müşterilerine adresten paket teslim alma hizmeti de sunmakta olan PTT Kargo firması hafta içi her gün 08.30′ da mesaiye başlamakta, 12.30 itibari ile bir saatlik mola vermektedir. Daha sonra 13.30’da mesaiye geri başlayan PTT Kargo 17.30’a kadar çalışmaya devam etmektedir.

Hafta sonları ise  cumartesi günleri sadece PTT Kargo şube müdürlükleri açık olmaktadır ve teslim almanız gereken paketleri bu şubelere giderek yapabilmektesiniz. Çalışma saatleri haricindeki sorularınız için PTT Kargo iletişim numarası aracılığı ile her zaman  destek alabilmektesiniz.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo genel müdürlükleri çalışma saati 09:00 ile 19:30 arasıdır ve öğle tatili bulunmaz. Ancak kargolarınız dağıtıma çıkmamakla birlikte, şayet şubeye teslimatı yapılmış ise bizzat gidip kendiniz teslim alabilirsiniz. Harici olarak diğer PTT kargo şubeleri hafta sonu hizmet vermezler.

  • Hafta içi: 08:30- 17:30
  • Öğle arası: 12:30- 13:30

PTT Kargo İletişim

Evinize kurye talep etmek için, kargo durumunuzu öğrenmek için, dilek, görüş ve şikayetleriniz için 444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi üzerinden 7/24 PTT Kargo firmasına ulaşabilir, müşteri hizmetleri aracılığı ile almak istediğiniz her türlü desteği alabilirsiniz.

Her an yanınızda olan PTT Kargo iletişim hattı işitme ve konuşma engelli müşterilerimizi de unutmamakta, onlar için de özel görüntülü görüşme imkanı sağlamaktadır. Böylelikle mesai saatleri dışında veya PTT Kargo şubelerine ulaşım sağlamanızın zor olduğu durumlarda firmamız sorunlarınızı daha hızlı bir şekilde çözmek için büyük bir çaba göstererek tüm imkanlarını siz değerli müşterilerine sunmaktadır. 

Göz atın:   En Popüler Kargo Şirketleri Hangileri?

ptt kargo calisma saatleri nedir

PTT Kargo Canlı Destek

PTT Kargo iletişim hizmeti sadece çağrı merkezi üzerinden sunulmamakta, canlı destek sayesinde siz değerli müşterilerine farklı seçenekler de sunmaktadır. “ptt.gov.tr” ve “gonderitakip.ptt.gov.tr” adresleri üzerinden canlı destek kanalı aracılığıyla müşteri hizmetleri ile yazışma yolu ile işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilir, sorunlarınıza daha kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

En Yakın PTT

Ülkemizin dört bir yanına hizmet ulaştırmakta olan PTT Kargo genel müdürlüklerinin veya tüm şubelerinin lokasyonunu öğrenmek isteyen müşterilerimiz, internet üzerinden de kolaylıkla erişim sağlayabilecekleri hizmet ile ikamet ettikleri yere en yakın PTT kargo şubesini öğrenebilir, dilerlerse müşteri hizmetleriyle görüşme talep ederek en yakın PTT şubesini rahatlıkla öğrenebilirler.

PTT Kargo hangi saatler arası çalışır?

PTT hafta içi kaçta kapanıyor sorusuna da cevap vereceğiz. PTT şubelerinin hafta içi kapanış saatleri şube ve lokasyonlara göre değişiklik gösterebilir. Genellikle PTT şubeleri, hafta içi günlerde saat 17:00 veya 18:00 gibi kapanış yapar. Ancak, bu saatler şubeye ve bölgeye bağlı olarak farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi için yerel PTT şubesini arayabilir veya PTT müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.

PTT Kargo cumartesi günü çalışır mı?

PTT Kargo, cumartesi günleri de çalışmaktadır. Cumartesi günleri de kargo gönderimi ve teslimatı yapılmaktadır.

Hafta sonu PTT açık mı?

PTT Kargo genellikle hafta içi çalışır. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri hizmet verir. Hafta sonu PTT şubeleri genel olarak kapalıdır. Ancak, bazı büyük PTT merkezlerinde özel hizmet noktaları hafta sonları da hizmet verebilir. Bu konuda yerel PTT şubesine veya müşteri hizmetlerine danışmanız önerilir.

Kargo Sorgulama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir