1. Anasayfa
  2. Blog

Teslim Alınmayan Kargo Ne Olur?

Teslim Alınmayan Kargo Ne Olur?
0

Teslim alınmayan kargo ne olur? Kargoyu almazsam bana dava açarlar mı? Diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu konuyu, kargoların resmi web sitelerinden aldığımız bilgilerle açıklamak istiyoruz.

Teslim Alınmayan UPS Kargo Ne Olur?

Kargo herhangi bir sebeple dağıtım imkânı bulamazsa, alıcıya haber kâğıdı bırakılır. Teslimat adresinin en yakınında bulunan UPS merkez, acente veya şubelerinde üç gün boyunca bekletilir. Eğer bu süre dolmasına rağmen, alıcı hâlâ kargoyu teslim almazsa gönderen kişiye iade edilir.

Alıcı kargoyu kabul etmezse veya taşıcıdan kaynaklı bir nedenle kargo teslim edilemezse, iade ve geri getirme masrafları gönderene ait olur.

Teslim Alınmayan MNG Kargo Ne Olur?

Alıcı adreste yoksa, kargonun getirildiğine ilişkin bir ihbar notu bırakılarak şubeye geri getirilir. 3 iş günü süresince bekletilen kargolar, bu süre zarfında alıcı tarafından bizzat şubeye gelinerek teslim alınmalıdır. Yoksa çıkış şubesine gönderilir.

Teslim Alınmayan Yurtiçi Kargo Ne Olur?

Prosedür Yurtiçi Kargo’da da aynıdır. Teslim edilemeyen kargolar şubede 3 gün bekletilip, alıcıdan talep gelmezse gönderene geri iade edilir.

Teslim Alınmayan Aras Kargo Ne Olur?

Alıcı adreste bulunamazsa, ‘Adresten Teslim İhbar Notu’ bırakılır. Bu notta, kargoya ait bilgiler yazar ve kargoyu 3 gün içerisinde şubeden teslim alabileceği bildirilir.

İsterseniz gönderi, sizin belirteceğiniz başka bir kişiye de teslim edilebilir. Üç gün içinde teslim alınmayan kargolar iade edilir.

Teslim Alınmayan Sürat Kargo Ne Olur?

Bu tür kargolar, teslimat şubesine geldiği tarihten itibaren üç gün süreyle şubede bekler. Alıcının bir talebi olmazsa, 3 günün ardından iade edilir.

Bu süreçte gönderici ile yazılı olarak irtibata geçilir. Kargonun kendisine iade edilmesini mi, yoksa şubede bekletilmesini mi istiyor? Bu konuda bilgi alınır.

Göndericiden yazılı talimat gelmezse, kargonun göndericiye iade işlemi gerçekleştirilir. Oluşabilecek tüm masraflar ve taşıma ücreti göndericiden tahsil edilir.

Göz atın:   Aras Kargo Müşteri Hizmetleri

Teslim Alınmayan Kargo Nedeniyle Dava Açılır mı?

Sipariş verdiğiniz ürünü kargodan almazsanız icra takibi başlatılmaz, dava açılmaz. Sizi bu şekilde korkutmaya çalışanlar varsa itibar etmemelisiniz. Cayma hakkı kanunlar tarafından tanınmış olup, kargoyu teslim almamak icra takibi için geçerli bir sebep kabul edilmez.

Kargo Sorgulama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir