1. Anasayfa
  2. Blog

Kargo Durum Tespit Tutanağı Nedir?

Kargo Durum Tespit Tutanağı Nedir?
0

Günümüzde kargo hizmetlerini neredeyse kullanmayan yoktur. Alışveriş ihtiyaçlarının internete entegre edilmesi ile insanlar dolaylı yoldan kargo kullanmaya başlamıştır. Peki kargo durum tespit tutanağı nedir?

İnternet üzerinden tedarik edilen ürünlerin her biri kargo ile elimize ulaşmaktadır. Hal böyle olunca kargo şirketlerinin sayısı da her geçen gün artmaya başlamıştır. Hatta online satış gerçekleştiren büyük kuruluşlar kendi kargo şirketlerini kurarak kendi bünyelerinde bu hizmeti sağlamaya başlamıştır.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde müşterilerin birçok noktaya dikkat etmesi gerekir. Çünkü tedarik edilen ürün görerek alınmadığı için birçok sorun ortaya çıkabilir. Kargo durum tespit tutanağı nedir ve ne işe yarar sorusuna cevap vererek kargo hizmeti alan binlerce kullanıcının nelere dikkat etmesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

Durum Tespit Tutanağı Hakkında

kargo durum tespit tutanagi nedir

İnternet üzerinden alışveriş işlemi gerçekleştirdikten sonra ürünün elinize ulaşması birkaç gün sürer. Taşıma esnasında meydana gelebilecek durumlardan tamamen kargo şirketi sorumludur. Çünkü ürünün teslimi sırasında ürünü satan satıcı sağlam ve problemsiz bir şekilde ilgili siparişi kargo şirketine teslim eder. Kargo şirketi ürünü teslim aldıktan teslim edene kadar geçen süreçte ilgili kargoyu muhafaza etmek zorundadır.

Teslim alacağınız kargonun herhangi bir hasarın olduğunu görürseniz teslim almamanız gerekir. Kargo hasar tespit tutanağı nedir sorusu burada devreye girmektedir. Problemli gördüğünüz kargoyu almak istemediğiniz zaman kargo çalışanı tarafından tutulması gereken tutanaktır. Bu tutanak tanzim edilerek ürünün teslim alınmaması gereklidir. Çünkü ürün teslim alındığında herhangi bir iade hakkınız kalmayacaktır.

Kargo durum tespit tutanağı nedir sorusunu kargo ile alakalı bazı problemler yaşamış kullanıcılar sormaktadır. Bu tutanak gerçekten kargo teslimi esnasında ihtiyaç duyulduğu durumlarda tutulması gereken bir tutanaktır. İlgili tutanakta teslim edilen kargonun hasarlı veya problemli olduğu belirtilerek müşteri ve kargı görevlisi arasında tutulur.

Göz atın:   GKN Kargo Kimin?

Ürün tekrar kargo şirketi tarafından ürünü gönderen firmaya iade edilir. Böylelikle ürünle alakalı meydana gelebilecek problemden müşterinin sorumlu tutulmaması sağlanır. İlgili müşteri isterse iade talebinde bulunacağı gibi tekrardan farklı bir ürünün tarafına gönderilmesini de talep edebilir. Yaşanan böyle bir durumda kargo durum tespit tutanağı düzenlenmezse ilgili hatadan müşteri sorumlu tutulur.

Kargo Durum Tespit Tutanak Örneği

kargo durum tespit tutanagi ornek

Örnek tutanak yukardaki gibidir buna istinaden ptt kargo hasar tespit tutanağı, kargo hasar tespit tutanağı örneği, kargo hasar tespit tutanağı nasıl alınır gibi sorulara cevap vermiş oluruz.

Kargo Sorgulama
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir