1. Anasayfa
  2. Advertorial

Akustik Panel Kaplama

Akustik Panel Kaplama
0

Sinema, tiyatro, konferans salonu, kültür merkezleri, müzik odası, ev sineması vs. gibi alanlarda dekorasyon çok önemlidir. Dekorasyon kadar önemli olan bir diğer husus ise ses yalıtımıdır.

Ses yalıtımı yaparken kullanılan malzemeler dikkatli bir şekilde seçildiğinde kesinlikle her ikisini bir arada yakalamak mümkündür. Akustik Panel Kaplama ürünün yüzeyinde bulunan akustik kumaş ve iç katmanında yer alan akustik ürünler sayesinde etkili yankı yalıtımı çözümü sağlamaktadır.

Akustik duvar kaplama panelleri akustik delikli ahşap duvar paneli kapalı ortamlarda gürültüyü emen veya yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan panellerdir. Akustik panellerin ön kısmında kullandığımız akustik özellikli kumaşlar aşınmaya, solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı malzemeden dokunmuştur. İstenilen renkte kumaş kaplama yapılabilmektedir. Akustik paneller sesin kalitesinin önemsendiği iç mekanlarda tavan ve duvar yüzeylerinde kullanılır.

akustik panel kaplama 1

Dekorasyona da büyük katkısı olan akustik kumaş paneller sıklıkla konferans salonlarında, otellerde, stüdyolarda, sinema ve gösteri salonlarında tercih edilir. Kumaş kaplı panellerin iç dolgusu camyünü dış kaplaması akustik kumaştır.

Arka yüzü cam tülü kaplıdır. Kenarları sertleştirilmiş akustik paneller uzun süreli kullanım için ideal malzemelerdir. Bir ses emici malzeme veya levhanın sesi emme derecesi yaygın olarak NRC değeri ile ifade edilir. Bu sayı ne kadar yüksekse ses emiciliği o kadar iyi olur. Camyünü akustik panel için ses emme değeri 0,95 NRC dir.

Ortamlarda dekoratif görünüm oluşturan Akustik Panel Kaplama ürünlerini tavanlarda duvarlarda masalar arası alanlar arası ses geçişlerinde kullanımını sağlayabilirsiniz. Ürün kalınlığı ve boyutları talebinize bağlı olarak istediğiniz ölçülerde Turkish Acoustic tarafından üretilebilmektedir. Kumaş, akustik panel kaplamada en önemli faktörlerden biridir.

akustik panel kaplama 2

Akustik kumaş panellerin ön yüzeyinde görülen kısmında kullanılır. Nemli bezle silinerek temizliği sağlanabilen kumaşlardır. Akustik Panel Kaplama kullanım alanlarına göre faydaları saymakla bitmez.

Göz atın:   Aras Kargo Takip

Ortamdaki ses düzeyini koordine ederek hacim akustiği ve akustik ses yalıtımını sağlayarak istenmeyen sesleri en aza indirger. Bu sayede asıl seslerin daha rahat duyumu ve algılanması sağlanır. Ses emen yapısı sayesinde gürültü kirliliğini engeller ki bu faktör özellikle gürültülü alanlarda çalışanlar için hayati bir önem taşımaktadır.

Çok sesli ortamda mesai yapan kişilerin sağlık ve psikolojik açıdan etkilenmemesi için aynı zamanda motivasyon kaybına sebep olmaması için ses yalıtım kontrolü mutlaka gereklidir. Çok fazla ses kadar çok fazla sessizlikte insan sağlığı açısından tehdit edicidir. Bu sebepten ses açısından kaliteli ortam sağlamak önemli bir unsurdur.

Ses yalıtımında alanınza bağlı olarak kullanabileceğiniz birçok akustik yalıtım materyali bulunmaktadır. Bu ürünler arasında alanınıza en uygun yalıtım malzemesi ile ilgili Turkish Acoustic ile iletişime geçerek akustik mimarları tarafından bilgi edinebilirsiniz. Turkish Acoustic tarafından üretilen ürünler sertifikalı olup teknik şartnamelere uygun üretimi gerçekleştirilmektedir.

Kargo Sorgulama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir