1. Anasayfa
  2. Blog

Gönderilen Kargo İptal Etme

Gönderilen Kargo İptal Etme
0

Günümüzde kargo ihtiyacı hissettiğimizde kullanabileceğimiz birçok kargo şirketi bulunmaktadır. Özellikle pandemi dönemi ile internet üzerinden alışveriş ihtiyaçlarının artması ve karşılanması kargo sektörünü önemli bir konuma getirmiştir. Kargo iptal etme işlemi nasıl yapılır?

İnsanlar artık ihtiyaçlarını genellikle internet üzerinden karşılıyor ve farklı kargo kuruluşlarından hizmet alıyor. Bireysel olarak da bir adresten farklı bir adrese ürün göndermek isteyen kullanıcılar kargo şirketlerine ihtiyaç duyuyor.

Kargo şirketleri göndermek istediğiniz ürünü kısa süre içerisinde belirli bir ücret karşılığında istediğiniz adrese taşır. Gönderdiğiniz kargo ile alakalı herhangi bir değişiklik durumu söz konusu olursa gönderilen kargo iptal etme işlemi yaparak kargonun tekrar size ulaşmasını talep edebilirsiniz. Bunun için hizmet aldığınız firmaya başvurmalısınız.

Kargo İptal Etme İşlemi

Gönderilen Kargo İptal Etme işlemini hizmet aldığınız kargo şirketi ile gerçekleştirebilirsiniz. En yakın kargo şubesine giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak bu konuda talebinizi iletebilirsiniz. Eğer gönderdiğiniz kargo henüz şubeden çıkış yapmadıysa firmanın muhtemelen sizden herhangi bir ücret talebi olmayacaktır.

Eğer kargoyu teslim ederken gönderici ödemeli olarak teslimat gerçekleştirdiyseniz yapmış olduğunuz ödemeyi iade alabilirsiniz. Karşı ödemeli olarak gönderdiğiniz kargoyu da göndermek istemediğiniz durumlarda ürün şubeden çıkmadıysa hiçbir ücret ödemeden tekrar iade alabilirsiniz.

gonderilen kargo iptal etme

Fakat gönderim yaptığınız kargo şubeden çıkıp farklı bir lokasyona ulaştıysa tekrar kargo size döndüğünde belirli bir ücret ödemesi yapmanız gerekecektir. İptal ettiğiniz kargoyu adresinizden gönderdiyseniz tekrar adresinize iade alma hakkınız bulunur.

Gönderilen kargo iptal etme işlemini birçok kargo şirketi sağlamaktadır. Fakat bazı kargo şirketleri bu konuyla alakalı herhangi bir hizmet sağlamıyor. Göndermiş olduğunuz ürünün tekrar size dönmesini istiyorsanız bir süre beklemek zorundasınız. Ancak kargoyu gönderdiğiniz kişi kargoyu teslim almaz ise 3 gün sonra kargo tekrar transfer sürecine girer.

Göz atın:   Sivas Kargo Şubeleri

İlk gönderdiğiniz kargo şubesine göndermiş olduğunuz ürün iade edilir. Sonrasında bu gönderiyi kargo şubesine giderek teslim alabilirsiniz. Ancak bu işlem çerçevesinde sizden firma kargo ücreti talep edecektir. Eğer ücret ödemek istemezseniz kargo şirketi gönderiyi size teslim etmeyecektir. Bu yüzden iptal edebileceğiniz kargoları göndermeden önce iyi karar vermelisiniz.

Kargo Sorgulama
İlginizi Çekebilir
kargo-desi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir